Wsparcie żywieniowe dziecka od pierwszych dni jego życia

W trosce o zdrowie dziecka

Temat dotyczący żywienia dzieci jest często poruszany przez dietetyków oraz pediatrów. Wiedza o tym, jak powinna wyglądać prawidłowa i zbilansowana dieta dziecka jest dziś naprawdę duża – systematycznie uzupełniana jest ona o nowe fakty i spostrzeżenia. Jako rodzice podejmujemy różne przedsięwzięcia, by wykształcić w naszych pociechach zdrowe nawyki żywieniowe. Dokładamy wielu starań, by codzienny jadłospis naszego dziecka był zbilansowany. Wiemy, że dieta malucha powinna być adekwatna do jego wieku i wynikających z niego potrzeb żywieniowych – wraz z wiekiem zmienia się zapotrzebowanie organizmu na kalorie oraz na poszczególne składniki odżywcze. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że przywiązujemy ogromną wagę do jakości oraz składów gotowych produktów żywieniowych dla maluchów, oczywiście o ile decydujemy się na włączenie ich do diety dziecka. Na uwagę zasługuje również nasze podejście do kwestii cukru w diecie dziecka – wielu rodziców świadomie podejmuję decyzję o wyeliminowaniu cukru z jadłospisu dziecka − dotyczy to zarówno posiłków jak i przekąsek. Wszystko to pokazuje, jak poważnie podchodzimy do tematu żywienia dzieci, zarówno tych najmłodszych jak i starszych.

Mleko początkowe na dobry start

Producenci żywności dla niemowląt i dzieci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak duża spoczywa na nich odpowiedzialność, dlatego oferowane przez nich produkty są najlepszej jakości, zarówno pod względem jakościowym jak i odżywczym. Produkty żywieniowe, które trafiają do rąk rodziców, a następnie do małych brzuszków dzieci, zostają wcześniej poddane ścisłym kontrolom – wszystko po to, by rodzice mieli pewność, że produkt jest bezpieczny. Warto bliżej przyjrzeć się mlekom modyfikowanym, szczególnie początkowym, czyli tym przeznaczonym dla noworodków. Mleko początkowe może być stosowane, o ile to konieczne i uzasadnione, już w pierwszych dniach życia dziecka. Mleko nan ha 1 to produkt żywieniowy, którego formuła bogata jest w białko, kwas DHA oraz kultury bakterii. Produkty marki Nestle od lat cieszą się (zasłużonym i uzasadnionym) zaufaniem rodziców, ponadto są one rekomendowane przez dietetyków oraz pediatrów. Mleko początkowe nan ha 1 to pierwszy krok w zdrową przyszłość dziecka.