Kompleksowe wsparcie w żywieniu dzieci

Gotowe produkty żywnościowe w diecie dzieci

Racjonalna i zbilansowana dieta dzieci to zagadnienie, które jest bardzo często poruszane. Fakt ten bardzo cieszy, ponieważ sposób odżywania ma bardzo duży wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka. O tym, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta malucha wiemy już naprawdę dużo. Wielu rodziców ma problemy z wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce – współpraca z dzieckiem potrafi być trudna i mało efektywna. To, że czujemy się czasami niepewni oraz zagubieni, nie jest bynajmniej powodem do wstydu. Jeżeli coś niepokoi lub przerasta, wówczas warto rozważyć konsultację z pediatrą lub dietetykiem. Nim jednak sięgniemy po pomoc, przydatne mogą okazać się podstawowe kwestie, na które powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Przede wszystkim zatroszczmy się o atmosferę w trakcie posiłku – dziecko wyczuwa nasze emocje, dlatego postarajmy zachować się względny spokój i opanowanie. Warto również pamiętać, że rozszerzanie diety dziecka powinno odbywać się etapami –kwestia ta dotyczy przede wszystkim dzieci, których jadłospis może być już nieco bardziej urozmaicony. Gotowe produkty, czyli temat, który budzi wiele emocji i kontrowersji, choć nie powinien, dlaczego? Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że gotowa żywność dla maluchów to zbilansowany i pełnowartościowy posiłek, który pokryje zapotrzebowanie organizmu malucha na ważne substancje i składniki odżywcze – jest to bardzo ważne w przypadku dzieci, które jedzą niewiele lub tych, które nie są karmione mlekiem matki. Warto mieć świadomość tego, że gotowe produkty przeznaczone do żywienia niemowląt to produkty najwyższej jakości – nie zawierają cukru, substancji konserwujących i ulepszaczy smaku. Jeżeli będziemy stosować się do zaleceń producenta dotyczących sposobu przygotowywania oraz dawkowania produktu, to wówczas możemy być pewni, że taki sposób żywienia jest zdrowy i bezpieczny.

Mleko początkowe, czyli co powinniśmy o nim wiedzieć

Mleko początkowe to mleko modyfikowane, które zostało stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach, czyli tych, które potrzebują wyjątkowego wsparcia żywieniowego. Pamiętajmy o tym, że mleko początkowe przeznaczone jest dla dzieci poniżej szóstego miesiąca – formuła produktu została opracowana tak, by jak najbardziej swoim składem przypominała pokarm matki. Mleko początkowe nan ha 1 to pełnowartościowa i bezpieczna alternatywa pokarmu matki dla maluszków, które nie są karmione piersią lub wymagają dodatkowego wsparcia żywieniowego w pierwszych dniach życia. Pamiętajmy o tym, by przed podaniem mleka początkowego zasięgnąć porady pediatry – pomoże on nam w ustaleniu planu żywienia dziecka.