Bezpieczeństwo od pierwszych dni życia

Zdrowa i zbilansowana dieta dziecka

Tematy dotyczące prawidłowego żywienia dzieci poruszone są bardzo często, zarówno przez rodziców jak i specjalistów. O wpływie diety na rozwój psychofizyczny dziecka wiemy coraz więcej – wiedza ta jest systematycznie uzupełniana nowymi faktami. Jako świadomi rodzice w sytuacjach, które budzą nasze obawy lub wątpliwości, chętnie korzystamy z pomocy dietetyka lub pediatry. Warto bliżej i dokładniej przyjrzeć się najważniejszym kwestiom dotyczącym żywienia maluchów. Na co zatem powinniśmy zwracać szczególną uwagę w diecie naszego dziecka oraz co powinniśmy mieć przede wszystkim na uwadze? Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że układ pokarmowy dziecka jest bardzo wrażliwy, dlatego należy pamiętać o tym, by podawać maluchowi wyłącznie produkty żywieniowe dedykowane jego grupie wiekowej. Dlaczego jest to tak istotne? Organizm dziecka rozwija się niezwykle szybko i intensywnie, a co za tym idzie zapotrzebowanie na określone składniki i substancje odżywcze jest ściśle związane z etapem rozwoju, na jakim znajduje się nasza pociecha. Należy pamiętać również o tym, by dietę dziecka rozszerzać stopniowo i powoli, stosując się przy tym do zaleceń dietetyków i producentów żywności dla dzieci i niemowląt – informacja o tym dla jakiej grupy wiekowej sugerowany jest dany produkt znajdziemy na jego etykiecie. Jeżeli zdecydujemy się na podawanie dziecku gotowych produktów, to starajmy wybierać się przede wszystkim te sprawdzone i rekomendowane – mają dobry skład jakościowy oraz są bezpieczne. Starajmy się zachować się zdrowy rozsądek i spokój – nerwy nie są dobrym doradcom i sprzymierzeńcem rodziców.

Mleko początkowe w diecie noworodka

Mleko modyfikowane początkowe to produkt żywieniowy przeznaczony dla dzieci przed ukończeniem szóstego miesiąca życia. Pamiętajmy o tym, że mleko początkowe powinno być stosowane wyłącznie w uzasadnionych sytuacjach – jest ono szczególnie polecane dla noworodków, które nie są karmione mlekiem matki lub wymagają dodatkowe wsparcia żywieniowego. Co powinno znajdować się w składzie takie mleka? Formuła mleka początkowego powinna być bogata w białko, kwas DHA oraz aktywne kultury bakterii. Mleko nan ha 1 to produkt, którego receptura została opracowana z myślą o najmniejszych dzieci, które wymagają szczególnego wsparcia żywieniowego. Innowacyjna formuła mleka nan ha 1 to efekt wieloletniej praktyki w opracowywaniu i tworzeniu żywności dla dzieci. Mleko początkowe Nestle to bezpieczne i kompleksowe wsparcie rozwoju maluszka.